Neden Orijinal Yedek Parça?

Tam Güvenlik

Araçlara uygulanan güvenlik testleri sırasında orijinal parçaların çekme, sıkıştırma, deformasyon ve benzeri konularda son derece katı kriterleri sağlamaları gerekmektedir. Orijinal yedek parçalar ancak bu testleri geçtikten sonra MAN güvencesiyle piyasaya sunulur. Parçalara tek olarak uygulanan testler, araca monte halde uygulanan testlerle kıyaslanmamalıdır.

Toplam Düşük Maliyet

Yan sanayi ürünleri satın alma aşamasında daha düşük maliyet hissi yaşatsa da uzun dönemde kullanım ömürlerinin düşük olması sebebiyle daha yüksek maliyete sebep olacaklardır.

Yüksek Kalite Standartı

Orijinal MAN yedek parçaları, üretici OEM firmalarının standartlarına sahiptir ve MAN araçlarındaki diğer parçalarla %100 uyum içinde çalışır.

Sorunsuz Montaj

Orijinal MAN yedek parçaları %100 montaj uyumu özelliği taşımaktadır. Orijinal olmayan yedek parçaların montajında sorunlar yaşanabilmekte ve bazen montaj için ilave montaj elemanları gerekebilir.

İki Yıl Garanti Altında

Orijinal MAN yedek parçaları 2 yıl boyunca MAN garantisi altında olacaktır.

Yakıt Tüketimi ve Performans

Orijinal olmayan parçalar, araçtan en iyi performansın alınması yönünde hiçbir kontrol ve testten geçmezler. Ayrıca bu parçalar eğer yakıt ve yağlama sistemlerinde kullanılıyorlarsa, arızaya neden olabilmelerinin yanı sıra, yakıt ve yağ tüketimini de olumsuz yönde etkileyebilirler.

MAN Güvencesi Altında Teknik Destek

MAN sattığı tüm orijinal yedek parçalarda hem kendi personeli hem de tedarikçi firmanın uzmanları aracılığıyla teknik destek hizmeti vermektedir. Aracın tamamı hakkında yeterli bilgiye sahip olmayan kişi ve kurumların verdiği teknik destek ise hiçbir zaman dört dörtlük olmayacaktır.

Sigorta Muafiyetleri

AB ülkelerinde aracın herhangi bir parçasından kaynaklanan hatadan dolayı meydana gelen hasarlarda, söz konusu parça eğer uygun değilse hasarı tanzim etmesi gereken sigorta firması, uygun parça kullanılmadığını tespit ederse, bu hasarın giderlerini karşılamama inisiyatifine sahiptir.

Estetik Sürüş Rahatlığı

Araçlarımızdaki kullanıcı odaklı tasarımlar sayesinde, yürürlükteki standartlardan daha katı homolagasyon eşik değerlerine uyulmaktadır ve akustik konfor geliştirilmiştir. Özellikle kaporta tamiri ve izolasyon işlemlerinde orijinal MAN yedek parçası kullanılmaması halinde sürüş rahatlığı azalır hatta aracın estetik görünümü de olumsuz yönde etkilenebilir.

İkinci Elde Katma Değer

Bakım ve onarımı orijinal parça kullanılarak yapılan parçaların 2. el değeri, yan sanayi ürünü kullanılan araçlara göre (izlenebilirlik sağlaması nedeniyle) daha yüksektir.


MAN nerede?
Aslanlara bak!
Kaçırma!
Neden MAN?
Tecrübe ne diyor?
Neler oluyor?